Stara Wieś, ul. Dolna 2
woj. śląskie, pow. bielski

Czwartek, 18 październik
Imieniny: Juliana, Łukasza
Do końca roku pozostało 74 dni.

Statystyka zdarzeń 2018:
Pożary: 8
Miejscowe zagrożenia: 17
Alarmy fałszywe: 3
1 2 | Następna

Ćwiczenia gminne w Starej Wsi

Dnia 12.10.2018r. o godz. 10:00 rozpoczęły się ćwiczenia dla jednostek OSP z terenu gminy Wilamowice, których organizatorem była nasza jednostka. Ćwiczenia zakładały pożar na poddaszu w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Starej Wsi przy ul. Dolnej. Po przeprowadzeniu ewakuacji uczniów przez Dyrektora szkoły stwierdzono zaginięcie 8 osób. Do środka budynku wprowadzono ratowników w celu przeszukania całości budynku gdzie znaleziono i ewakuowano do punktu medycznego 5 osób z różnorodnymi obrażeniami i urazami. Podano dwa prądy wody w obronie budynku sali gimnastycznej. Pozostałe 3 osoby zlokalizowano w pobliskim stawie, gdzie do ich wyciągnięcia zostały zadysponowane zastępy z łodziami.
Jednostki biorące udział w ćwiczeniach:
- OSP Stara Wieś (GBA),
- OSP Pisarzowice (GBA),
- OSP Wilamowice (GCBA),
- OSP Dankowice (SLRR + łódź),
- OSP Hecznarowice (GLBA + łódź),
- PSP Bielsko-Biała JRG 2 (Posterunek Czechowice-Dziedzice /GBA, GLBARt/),
- Maltańska Służba Medyczna.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

15 września 2018 r. na stadionie sportowym w Hecznarowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Wilamowice. Z naszej OSP w zawodach wzięły udział 3 drużyny: MDP chłopców, oraz sekcje kobiet i seniorów.

Wyniki zawodów:

Grupa MDP dziewcząt:

1) OSP Hecznarowice z wynikiem 991,8

Grupa MDP chłopców:

1) OSP Stara Wieś z wynikiem 1024,7
2) OSP Hecznarowice z wynikiem 1011,6
3) OSP Pisarzowice z wynikiem 966,8

Grupa "C" Kobiet:

1) OSP Hecznarowice z wynikiem 142,7
2) OSP Stara Wieś z wynikiem 158,7

Grupa "A" Seniorów

1) OSP Hecznarowice z wynikiem 109,8
2) OSP Pisarzowice z wynikiem 124,4
3) OSP Stara Wieś z wynikiem 127,2
4) OSP Dankowice z wynikiem 150,5
5) OSP Wilamowice z wynikiem 162,6

Na zawodach przeprowadzono również konkurenję musztry - komisja sędziowska wyłoniła najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej:

MDP dziewczyny - OSP Hecznarowice
MDP chłopcy - OSP Stara Wieś
Kobiety - OSP Stara Wieś
Seniorzy - OSP Wilamowice

OTWP - etap gminny

14.03.2015r. w remizie OSP Hecznarowice odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej oraz turniej plastyczny o tematyce pożarniczej. Uczestnicy z naszej miejscowości zajęli następujące miejsca:

Turniej Wiedzy Pożarniczej:
- Monika Markiel - 3 miejsce.

Konkurs Plastyczny:
- przedszkola 3-4 lata - Antoni Nycz - 3 miejsce
- przedszkola 5-6 lat - Karolina Kucaba - 4 miejsce,
- kl. I-III - Zofia Szlosarczyk - 3 miejsce,
- kl. IV-VI - Rafał Pieczka - 2 miejsce,
- kl. VII - Małgorzata Nycz - 2 miejsce.

OTWP - etap środowiskowy

21.03.2018 w Szkole Podstawowej w Starej Wsi przeprowadzono Turniej Wiedzy Pożarniczej oraz Konkurs Plastyczny o tematyce pożarniczej. Do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie:<br /> Turniej Wiedzy Pożarniczej - Monika Markiel
Konkurs Plastyczny - Zofia Szlosarczyk (kl. I-III), Rafał Pieczka (kl. IV-VI), Małgorzata Nycz (kl. VII) oraz prace z przedszkoli.

Spotkanie z muzyką

W piątek 16 marca 2018 roku w ramach prowadzonego naboru do Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi z koncertem  edukacyjnym w miejscowej szkole podstawowej wystąpił „Big Band Zespołu Szkół Silesia” pod przewodnictwem pana Jarosława Grzybowskiego. Żywo, radośnie i spontanicznie reagująca najmłodsza publiczność wysłuchała tradycyjnych polskich aranżacji muzyki filmowej oraz popularnych utworów rozrywkowych. W trakcie koncertu uczniowie mogli również zapoznać się z brzmieniem i budową poszczególnych instrumentów.

Dzięki wstąpieniu w szeregi orkiestry dzieci będą mogły się rozwijać, kształtować swoją wrażliwość, zdobywać nowe umiejętności – kompetencje, które na pewno przydadzą się im w dorosłym życiu. A poza tym to po prostu świetna zabawa i wielka przygoda!

1 2 | Następna