Stara Wieś, ul. Dolna 2
woj. śląskie, pow. bielski

Czwartek, 16 sierpień
Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima
Do końca roku pozostało 137 dni.

Statystyka zdarzeń 2018:
Pożary: 6
Miejscowe zagrożenia: 13
Alarmy fałszywe: 3

OTWP - etap gminny

14.03.2015r. w remizie OSP Hecznarowice odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej oraz turniej plastyczny o tematyce pożarniczej. Uczestnicy z naszej miejscowości zajęli następujące miejsca:

Turniej Wiedzy Pożarniczej:
- Monika Markiel - 3 miejsce.

Konkurs Plastyczny:
- przedszkola 3-4 lata - Antoni Nycz - 3 miejsce
- przedszkola 5-6 lat - Karolina Kucaba - 4 miejsce,
- kl. I-III - Zofia Szlosarczyk - 3 miejsce,
- kl. IV-VI - Rafał Pieczka - 2 miejsce,
- kl. VII - Małgorzata Nycz - 2 miejsce.

OTWP - etap środowiskowy

21.03.2018 w Szkole Podstawowej w Starej Wsi przeprowadzono Turniej Wiedzy Pożarniczej oraz Konkurs Plastyczny o tematyce pożarniczej. Do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie:<br /> Turniej Wiedzy Pożarniczej - Monika Markiel
Konkurs Plastyczny - Zofia Szlosarczyk (kl. I-III), Rafał Pieczka (kl. IV-VI), Małgorzata Nycz (kl. VII) oraz prace z przedszkoli.

Spotkanie z muzyką

W piątek 16 marca 2018 roku w ramach prowadzonego naboru do Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi z koncertem  edukacyjnym w miejscowej szkole podstawowej wystąpił „Big Band Zespołu Szkół Silesia” pod przewodnictwem pana Jarosława Grzybowskiego. Żywo, radośnie i spontanicznie reagująca najmłodsza publiczność wysłuchała tradycyjnych polskich aranżacji muzyki filmowej oraz popularnych utworów rozrywkowych. W trakcie koncertu uczniowie mogli również zapoznać się z brzmieniem i budową poszczególnych instrumentów.

Dzięki wstąpieniu w szeregi orkiestry dzieci będą mogły się rozwijać, kształtować swoją wrażliwość, zdobywać nowe umiejętności – kompetencje, które na pewno przydadzą się im w dorosłym życiu. A poza tym to po prostu świetna zabawa i wielka przygoda!

Walne Zebranie Sprawozdawcze

25.02.2018r. o godz. 12:00 w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Przedstawiono poszczególne sprawozdania po czym na wniosek Komisji Rewizyjnej jednogłośnie zostało udzielone Zarządowi OSP absolutorium za rok 2017. Został przedstawiony plan działalności na bieżący rok. Głos zabrali zaproszeni goście po czym podjęto uchwały. Zebranie swoim występem uświetniła Orkiestra Dęta działająca przy OSP.

Karnawał z Orkiestrą Dętą

Dnia 4 lutego 2018 roku w Wiejskim Domu Strażaka odbył się Koncert Karnawałowy Orkiestry Dętej ze Starej Wsi oraz Akademii Mażoretek „Gracja”. Orkiestra pod batutą kapelmistrza Zygmunta Pyrka, składająca się z 32 muzyków oraz 8 osobowej grupy młodzieżowej, wykonała zróżnicowany repertuar; począwszy od utworów muzyki klasycznej, poprzez marsze, do utworów muzyki filmowej i popularnej.

W pierwszej części koncertu można było usłyszeć m.in. „Caravan” , „I do it for you” , „The James Bond Theme” a jednym z ciekawszych utworów była „Feuerfest Polka” Josefa Straussa w którym solo na kowadle wykonał nasz perkusista - kowal Sławomir Pałka.

W drugiej części koncertu orkiestrze ze Starej Wsi towarzyszył wokalista Sebastian Frączek, który przy akompaniamencie muzyków zaśpiewał znane polskie przeboje takie jak: „Do zakochania jeden krok” , „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Ogromny zachwyt publiczności wzbudził również utwór „Zacznij od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

W czasie trwania koncertu, zgromadzonym prezentowały się swoim tańcem mażoretki Akademii „Gracja”.

Zachęcamy do posłuchania i obejrzenia filmów z koncertu klikając TUTAJ.